> EKO škola

Eko dan (tjedan) u našoj školi

Autor: Sara Vrbanc, 31. 5. 2023. 10:28

S obzirom na naš zlatni status EKO škole kojim se ponosimo, obaveza nam je organizirati EKO dan. Do sada smo ga organizirali najmanje 10 puta, uvijek uoči Dana planeta Zemlje 22.4. pa smo tako i ove školske godine.

Umjesto da se sve odvija u jednom danu, odlučili smo rastegnuti EKO događanja na cijeli tjedan od 17. do 21. travnja pa čak i duže, radi nestabilnih vremenskih prilika. Tijekom sata razrednika svaki je učitelj, prema vlastitom afinitetu, provodio sa svojim razredom neku EKO aktivnost, vani ili unutra. Radilo se u školskom dvorištu na uređenju i čišćenju okoliša. Kraj ulaza u školu učenici su sadili  GRMOVE HORTENZIJA čiji veliki cvjetovi poprimaju boju ovisno o pH vrijednosti tla na kojem rastu.

Obavljali su se proljetni radovi u školskom vrtu, prigodno su uređivani panoi, sijale su se sjemenke u teglice, organizirane su radionice, šetalo se i pričalo o važnosti kretanja na svježem zraku ... kako je tko izabrao.

Živim bojama - žuto i zeleno - učenici su veselo bojali betonske žardinjere.

Tijekom radova …

Osim što su bojali žardinjere, naši vrijedni učenici su i sadili ukrasno i ljekovito bilje u školskom dvorištu. Evo rezultata:

> EKO škola