> Knjižnica

autorica: Lorena Bočkaj, 5. b

Dragi učenici,

knjižnica radi po standardnom radnom vremenu ali uz posebna pravila. Knjige koje vraćate ostavljate na ulazu u knjižnicu gdje je postavljena kutija s oznakom VRAĆENE KNJIGE. Prilikom ulaska u knjižnicu dezinficirajte ruke i obratite se knjižničarki za posudbu knjiga. Ako u knjižnici već boravi pet učenika pričekajte ispred dok barem jedan učenik ne izađe.

Knjižnica i dalje nastavlja s online radom, a knjižničarka je za sve vaše upite dostupna na e-mail: knjiznica.kumicic@gmail.com i na MS Teamsu.

Dio lektirnih naslova i izvore za e-učenje potražite na stranci Digitalna knjižnica.

Radno vrijeme knjižnice

PON, SRI i PET: 09:00 - 15:00
UTO i ČET: 10:00 - 16:00

Knjižničarka: Sara Vrbanc, prof. i dipl. bibl.

e-mail: knjiznica.kumicic@gmail.com

Klikom na sovu otkriji što se krije u knjižnici :)

U KNJIŽNICI MOŽETE:

• posuđivati knjige i slikovnice

• čitati časopise, knjige, stripove

• koristiti stručnu (referentnu) građu

• pisati zadaću, referate, prezentacije i sl.

• služiti se pametnom pločom

• služiti se računalima

• kreativno se izražavati

Izvannastavne aktivnosti u kojima možete sudjelovati:

Mladi knjižničari - pomažu razvrstavati knjige po policama, pomažu kod posudbe i zaštite građe kao i kod obrade nove građe.

Knjiški moljci - čitateljski klub, zajednički odabiremo naslove koje želimo čitati, dijelimo razmišljanja o pročitanim knjigama i učimo kritički razmišljati o pročitanom.

Novinarsko-istraživačka skupina radi na novom digitalnom školskom listu, a po objavi bit će zadužena za pisanje sadržaja za list.

TEL: 6221302,

> Knjižnica
Osnovna škola Eugena Kumičića Velika Gorica / J. Pucekovića 4, HR-10410 Velika Gorica / www.os-ekumicica-velikagorica.skole.hr / ured@os-ekumicica-velikagorica.skole.hr