Županijsko natjecanje iz hrvatskog jezika

Autor: Administrator , 7. 3. 2013.

„ LIJEPO JE BITI HRVAT “

U utorak 5. ožujka Osnovna škola Eugena Kumičića bila je domaćin Županijskog natjecanja u poznavanju hrvatskog jezika za učenike sedmih i osmih razreda osnovnih škola i učenika od prvog do četvrtog razreda srednjih škola.

Prigodni program otvorila je ravnateljica škole, Snježana Pavić, uz poruku da je poznavanje hrvatskoga jezika kultura svakog pojedinca te da treba što ljepše i savršenije poznavati svoj materinji jezik.

Gradonačelnik, Dražen Barišić, također je pozdravio nazočne i zaželio im ugodan boravak u Velikoj Gorici.

Ponosni smo na naše učenike iz osmog razreda: Mihaelu Pavić, Stelu Antolić, Ivu Jajčinović, Marka Pepića i Stjepana Sučića te Leu Belošević iz sedmog razreda koji su među prvih 13 u Zagrebačkoj županiji.

Ako vas zanima cijeli članak, kliknite na VIŠE. Pogledajte sve slike u Foto galeriji.

Novinarska skupina OŠ Eugena Kumičića iz Velike Gorice

„ LIJEPO JE BITI HRVAT “

U konkurenciji sedmih razreda natjecalo se 34 učenika, a najbolja je bila Petra Miletić iz OŠ Ljubo Babić, drugo mjesto pripalo je Dori Zorić iz OŠ Ivan Benković, a treće Bruni Mahović iz OŠ Bogumila Tonija.

U grupi osmih razreda natjecalo se 36 učenika.  Prvo mjesto osvojio je Hrvoje Kožić iz OŠ Ksavera Šandora Đalskog iz Donje Zeline. Drugo mjesto zauzele su Petra Frigo iz II.osnovne škole Vrbovec i Sara Vraneković iz OŠ Bogumila Tonija, dok su treće mjesto dijelile tri učenice: Sara Grlić (OŠ Velika Mlaka), Sara Anđela Perić (OŠ Josipa Zorića) i Eva Perak (OŠ Sveta Nedelja).

Organizatori su čestitali svim natjecateljima i njihovim mentorima na uspješnom sudjelovanju i suradnji te poručili kako će se konačan poredak i mjesto održavanja državnog natjecanja saznati za nekoliko tjedana.

Novinarska skupina OŠ Eugena Kumičića iz Velike Gorice

Rezultati natjecanja: