Projekt LIKE – radionice programiranja u našoj školi
Autor: Administrator , 4. 6. 2019.

Projekt LIKE - radionice logičkog razmišljanja za nadarene učenike razredne nastave nastavio se i ove godine. Učiteljice informatike Katarina Grgić Noršić i Maja Đuričić nastavile su s prošlogodišnjim LIKE  projektom u suradnji s Društvom pedagoga tehničke kulture i informatike Velike Gorice. Tijekom svibnja organizirane su radionice za napredne učenike 3. i 4. razreda, a cilj radionica bio je razvijanje računalnog i logičkog razmišljanja kroz igre programiranja i logičke zadatke.

Učenici trećeg razreda započeli su radionice rješavanjem zadataka s natjecanja Dabar i Klokan, koristili su online alate za razvijanje programerskih vještina (code.org i Play lab), vježbali su online aktivnosti usmjerene na vježbanje logičkog zaključivanja (matematičke i logičke igre, hanoi toranj), slagali tangrame i mozgalice. Za učenike četvrtog razreda organizirane su radionice programiranja u Logu. Učenici su stekli zavidna znanja na zabavan način prilagođen njihovu uzrastu.