Papirko

IBAN:

HR6624020061854100005

Poziv na broj: 64 7803-14371

ravnateljica: Snježana Ruklić, prof.

ravnateljica@os-ekumicica-velikagorica.skole.hr

Terenska nastava – Park prirode Papuk
Autor: Administrator , 30. 10. 2018.

U subotu 20. 10. mladi geografi i povjesničari naše škole uputili su se na cjelodnevno druženje u Park prirode Papuk u pratnji svojih profesorica.

Na putu do Papuka zaustavili smo se u Požegi i obišli Gradski muzej u pratnji kustosa. Put smo nastavili do planinarskog doma Jankovac, a na Grofovu poučnu stazu vodilo nas je stručno osoblje. Naučili smo puno o biljkama na tom području, o stoljetnim bukvama, jezerima, slapu Skakavac, izvorima i potocima s brzom i hladnom vodom. Ta je voda toliko čista da smo tamo napunili svoje bočice vodom i pili ju. S čistom prirodom povezan je i svijet životinja: pastrve, endemski puž, ptice… Obišli smo i spilje, a u jednoj od njih nalazi se i grobnica Josipa plemenitog Jankovića. Budući da je on bio najpoznatiji stanovnik tog kraja, staza je dobila ime po njemu.

Bila je to subota prepuna novih saznanja i lijepog druženja. Hvala našim profesoricama na ovako lijepo zamišljenim izletima!

Dora Čunčić, 7.a

(Dodatna nastava iz geografije i povijesti)