Smotra hrvatskog školskog filma 2014

Autor: Administrator , 25. 9. 2014.

Od 18. do 20. rujna 2014. godine  održala  se Smotra hrvatskog školskog filma kojoj je ove godine domaćin bila OŠ Eugena Kumičića iz Velike Gorice. Program Smotre hrvatskog školskog filma obuhvatio je filmsko i videostvaralaštvo učenika osnovnih i srednjih škola.

Smotra je otvorena veselim, prigodnim programom učenika naše škole u  kino dvorani Pučkog otvorenog učilišta koju nam je Grad velikodušno prepustio. Ovom važnom događaju prisustvovali su gradonačelnik Dražen Barišić, zamjenik župana Rudolf  Vujević, savjetnik prof.Srećko Listeš te predsjednik prosudbenog povjerenstva prof. Krešimir Mikić koji su riječima hvale podržali i pohvalili mlade filmaše.  Naša profesorica Goranka Dimoski pozdravila je okupljene i održala  govor u oskarovskom stilu i zaslužila ogroman pljesak publike. Filmska skupina OŠ E. Kumičića pod njezinom filmskom palicom zaslužna je za dolazak Smotre u naš Grad.

U dva dana mali i veliki filmoljupci imali su priliku pogledati više od tridesetak izabranih filmova učenika osnovnih i srednjih škola Lijepe Naše. Među njima su bila i dva filma naše škole "Ljubomora" i "Slikovnice"; i jedan film Gimnazije Velika Gorica  "Krug (ne)tolerancije".

Nakon odgledanih tridesetak tematsko raznolikih filmova, članovi prosudbenoga povjerenstva porazgovarali su s voditeljima i talentiranim mladim filmašima.

Iako su svi filmovi bili pohvaljenii, prosudbeno povjerenstvo odabralo je deset najboljih, među kojima je i naš film „ Ljubomora “.

Ostali pohvaljeni filmovi su :

Durica, igrani, OŠ Antuna Nemčića Gostovinskog, Koprivnica

Dobitak ili gubitak?, dokum., OŠ Rudeš

Bumerang dobrote, OŠ Strahoninec

I ovce i novce, igrani, OŠ Ivanke Trohar, Fužine

Katica za sve, dokum., OŠ Rudeš

Robotizacija, animirani, I. OŠ Vrbovec

Kartu molim!, dokum., SS Glina

I tako to. animirani, OŠ Jurja Šižgorića, Šibenik

Krug (ne) tolerancije, igrani, Gimnazija Velika Gorica

Happy Zagorka, OŠ Merije Jurić Zgorke, Zagreb

Čestitamo svim filmskim družinama i veselimo se ponovnom susretu 2015. u  Sinju.

Novinarska skupina