COMENIUS U KUMIČIĆU

Autor: Administrator , 10. 6. 2014.

Višegodišnji trud glavne koordinatorice za Hrvatsku učiteljice Marine Karačić konačno se isplatio te je OŠ Eugena Kumičića iz Velike Gorice postala dijelom projekta COMENIUS MULTILATERALNOG PARTNERSTVA zajedno s OŠ Gorzyce Wielkie iz Poljske i OŠ Meitingen iz Njemačke pod nazivom „Grenzen in Europa? Nicht für uns!“ (No borders for us). Nakon uključivanja učenika u projekt, prepiske putem e-maila, skypa i ostalih multimedijalnih sredstava konačno je organiziran posjet gore navedenih škola Hrvatskoj.

U razdoblju od 2. 6. do 6. 6. ove godine učenici i profesori OŠ Eugena Kumičića ugostili su preko četrdeset učenika i šestero profesora iz Poljske i Njemačke. U projekt se uključilo 23 učenika od 4. do 6. razreda koji su velikodušno primili goste u svoje domove te im pripremili raznovrstan program. Kroz radionice učenici su upoznali grad Veliku Goricu, Turopolje, OŠ Eugena Kumičića te njezine profesore i učenike, a učiteljice i učenici su pripremili tradicionalna hrvatska, njemačka i poljska jela. U srijedu je bio organiziran izlet na otok Krk i otok Košljun, u četvrtak su razgledali Šćitarjevo i Andautoniju,  u petak su sudionici upoznali Gornji grad te posjetili izdavačku kuću Školska knjiga, a u prijepodnevnim satima je organiziran ispraćaj Poljaka i Nijemaca na Glavnom kolodvoru. Oduševljenje, sreća i radost prštala je na sve strane.

Svi sudionici i njihovi roditelji zahvalili su se ravnateljici škole profesorici Snježani Pavić i glavnoj koordinatorici za Hrvatsku učiteljici Marini Karačić što su im omogućile ovo nezaboravno iskustvo i s nestrpljenjem iščekuju posjet Njemačkoj i Poljskoj.

Ivančica Kovačić, prof.