Trud se isplatio

Autor: Administrator , 31. 3. 2015.

Pod organizacijom Agencije za odgoj i obrazovanje, svake godine održava se LiDraNo - državna Smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva. Ove godine LiDraNo  se održalo u gradu Šibeniku od 23. do 27. ožujka, a na njemu je sudjelovalo 500-tinjak učenika osnovnih i srednjih škola iz svih dijelova Hrvatske.  Posebnost LiDraNa je to što nema pobjednika  jer su pozvani samo oni najbolji, zbog toga nema pritiska, ljubomore zbog boda više-manje.

U kategoriji novinarskih radova izabrane smo moja mentorica, Ivana Kolarić i ja. Intervju koji sam napravila s Nikom Jovanovićem, novopridošlim  učenikom škole, izabran je među 15 najboljih novinarskih radova iz cijele Hrvatske. S obzirom na to da je Državno povjerenstvo bilo izrazito stručno (novinari bogatog iskustva), već sam odabir mog rada od sveukupno 80 predloženih za posljednju stepenicu Smotre je veliki uspjeh za mene i moju mentoricu. Bilo mi je veliko zadovoljstvo biti u društvu tako nadarenih vršnjaka. Savjeti koje sam dobila za okruglim stolom izrazito su mi bitni i važni za daljnji rad. To mi je bilo jedno veliko i prekrasno iskustvo koje ću pamtiti cijeli život.

LiDraNo je smotra koja poklanja veliku pažnju sudionicima i ima svečano otvaranje i zatvaranje na kojima se predstavljaju neki od najboljih radova iz svake kategorije.

Dani provedeni u Šibeniku na državnom LiDraNu dat će mi, a vjerujem i mojoj profesorici i mentorici Ivani, poticaj za daljnji, još bolji rad u području novinarstva. Podrška koju mi je profesorica pružila od samog početka intervjua pa sve do državne razine bila je poticajna i motivirajuća i zbog toga mi je cijeli doživljaj LiDraNa još posebniji.

Ana Starešinčić