Još jedan u nizu uspjeha školskog zbora ZbrKu

Autor: Sara Vrbanc, 25. 10. 2022.

U Osnovnoj školi Eugena Kumičića u Velikoj Gorici djeluje zbor ZbrKu koji vodi profesor Mladen Ergić. Posljednjih godina zbor ostvaruje zapažene rezultate. Na prvom Festivalu dječjeg glazbenog stvaralaštva pobijedili su u kategoriji Školska mjuza pjesmom Balleilakka, s kojom su uz pjesmu Kirales nastupili u HRT-ovoj emisiji Školski sat - Izbori se za zbor. Za Greenpeaceovu kampanju protiv jednokratne plastike snimili su spot Reci ne plastici s Darkom Rundekom.
Ove godine su opet dokazali koliko su uspješni te za izvedbu pjesme Forgiveness Day (Mak Murtić, Mimika Orchestra) osvojili prvo mjesto na FDGS-u u kategoriji Školska mjuza.

Čestitamo našem uspješnom zboru ZbrKu i njihovom mentoru Mladenu Ergiću!

Dojmove dviju članica zbora i profesora Mladena možete pročitati u nastavku.

Dora Hudina 6.b: Kad sam vidjela pozornicu imala sam veliku tremu, ali kad smo počeli svirati i pjevati, nekako je samo odjednom nestala. Kad su odlučivali tko je pobijedio, svi smo bili jako nervozni. Kad sam čula da smo pobijedili i da smo imali maksimalan broj bodova, bila sam toliko sretna da sam počela plakati od sreće. To je bio najbolji nastup ikad i uvijek ću ga se sjećati.

Kiara Brestovec 5.d: Kad smo bili u prostoriji prije nastupa, imala sam veliku tremu. Nastupi prije nas bili su savršeni, a naša pjesma bila je drugačija, posebna. Kad se zastor otvarao, vidjela sam puno ljudi koji su čekali nastup. No kada smo počeli pjevati, sav strah je nestao... Bila sam jako sretna kad smo pobijedili s maksimalnih 30 bodova.

Mladen Ergić: Najglasniji nastup na Festivalu, izrastao iz strasti i radosti pjevanja u zboru i sviranja u bendu. Nakon nastupa sam mislio da smo pretjerali, no ubrzo je ispalo da je tako trebalo biti i da smo se mnogima baš takvi svidjeli, uključujući i žiri koji nam je dao maksimalan broj bodova.

Hvala Maku Murtiću na pjesmi neobičnih neparnih mjera, zanimljivoj partituri i slobodi da je preoblikujemo po svom. Hvala ravnateljici Snježani Ruklić i školi! Hvala svima koji su nam omogućili da stanemo na pozornicu Gorgone i doživimo najljepše i najintenzivnije trenutke i osjećaje.
Svoj nastup posvećujemo našem sjajnom i hrabrom fotografu Mariju Kociperu!