Izvješće o održanoj gradsko-općinskoj smotri LiDraNo 2022.

Autor: Sara Vrbanc, 18. 2. 2022.

Smotra LiDraNo 2022. za osnovne škole s područja Grada Velike Gorice i općina Pokupsko, Kravarsko i Orle održana je 16. veljače 2022. u organizaciji Osnovne škole Eugena Kumičića. Zbog epidemioloških razloga smotra je većim dijelom održana na daljinu.

Članovi prosudbenog povjerenstva za dramsko stvaralaštvo bili su okupljeni u Osnovnoj školi Eugena Kumičića odakle su pratili nastupe prijavljenih učenika putem MS Teams aplikacije. Nakon pojedinačnih scenskih nastupa rad svih povjerenstava organiziran je u prostoru škole domaćina, a okrugli stolovi za učenike i voditelje održani su također na daljinu, putem MS Teamsa.

U smotri je sudjelovalo 39 učenika i 15 voditelja iz osam osnovnih škola: OŠ Jurja Habdelića, OŠ Nikole Hribara, OŠ Kravarsko, OŠ Eugena Kvaternika, OŠ Eugena Kumičića, OŠ Šćitarjevo, OŠ Velika Mlaka i OŠ Vukovina.

Na smotru je stiglo 17 literarnih radova i 5 samostalnih novinarskih radova, a vidjeli smo 18 pojedinačnih scenskih nastupa – 6 kazivanja poezije i 12 monologa. Prema uputama AZZO-a kategorija dramsko-scenskog stvaralaštva i ove je godine organizirana samo za pojedinačne scenske nastupe.

Na okruglim stolovima za svaki izraz članovi povjerenstva izvijestili su učenike i mentore o radovima koji su predloženi za županijsku smotru. Prokomentirali su i ostale radove te učenicima uputili pohvale i savjete.

LITERARNO STVARALAŠTVO

Prosudbeno povjerenstvo za literarno stvaralaštvo, književnice Jasminka Tihi-Stepanić i Nada Mihoković-Kumrić i ravnateljica Gradske knjižnice Velika Gorica Katja Matković Mikulčić, odabralo je pet radova za županijsku razinu smotre.

NOVINARSKO STVARALAŠTVO

Prosudbeno povjerenstvo za novinarsko stvaralaštvo činili su novinari Ivana Ćurić (VGdanas), Maja Peranić (VGdanas) i Marko Vidalina (Cityportal), a odabrali su jedan samostalni novinarski rad za županijsku smotru.

DRAMSKO-SCENSKO STVARALAŠTVO

Prosudbeno povjerenstvo za dramsko-scensko stvaralaštvo, Mia Krajcar, glumica i ravnateljica Scene Gorica, Irena Boćkai, magistra neverbalnog teatra i Ana Lovrenčić, voditeljica dramskih radionica za djecu, odabralo je tri pojedinačna scenska nastupa za županijsku smotru.

Svim učenicima i učiteljima zahvaljujemo na sudjelovanju u ovogodišnjoj smotri LiDraNO. Čestitamo učenicima i voditeljima koji su predloženi za županijsku smotru i želimo im puno uspjeha u daljnjem natjecanju!

Antonina Briševac, prof.

OŠ Eugena Kumičića