> Knjižnica  > Vijesti
Događanja u knjižnici

Obilježavanje Dana hrvatskih knjižnica - Tražimo najčitatelja

Autor: Sara Vrbanc, 11. 11. 2020.

Dragi učenici!

Povodom zadnjeg tjedna Mjeseca hrvatske knjige i Dana hrvatskih knjižnica naša školska knjižnica započinje nagradnu inicijativu poticanja čitanja - Tražimo najčitatelja. Od danas, 11. studenog 2020. pa do kraja nastavne godine 18. lipnja 2021. pratit ćemo posuđivanje knjiga za slobodno čitanje (lektire se ne broje smiley).

Prilikom posudbe ili povrata knjige upisujete se na plakat koji će biti izložen u knjižnici a na kojem ćemo pratiti pobjednike.

Troje učenika koji pročitaju najviše knjiga, osvojit će prigodne poklone.

Ukratko o povijesti Dana hrvatskih knjižnica:

"Hrvatsko knjižničarsko društvo ustanovilo je Dan hrvatskih knjižnica s ciljem bolje vidljivosti i prepoznatljivosti knjižnica i knjižničnih aktivnosti u javnosti, upoznavanja s mnogostrukim i važnim poslanjem i ulogom knjižnica u informiranju, obrazovanju i kulturi pojedinaca i zajednice u cjelini te razgradnje stereotipnih predodžbi o knjižnicama i knjižničarima.

37. skupština Hrvatskoga knjižničarskog društva, održana u Tuhelju 30. rujna 2010., donijela je odluku da se 11. studenoga, na dan kada je 1960. godine Sabor NRH donio ukaz o proglašenju prvog Zakona o bibliotekama, obilježava kao Dan hrvatskih knjižnica. Donošenje toga Zakona označilo je svojevrstan novi početak i za hrvatsko knjižničarstvo, jer su postavljeni pravni temelji za planiraniji i sustavniji rad i razvoj svih vrsta hrvatskih knjižnica i svih ključnih odrednica hrvatskoga knjižničarstva."

Više pročitajte na stranicama HKD-a.

> Knjižnica  > Vijesti