Papirko

IBAN:

HR6624020061854100005

Poziv na broj: 64 7803-14371

ravnateljica: Snježana Ruklić, prof.

ravnateljica@os-ekumicica-velikagorica.skole.hr

Tko je ukrao kokoš?
Autor: Administrator , 30. 11. 2018.

I ove su godine učenici koji pohađaju dodatnu nastavu iz biologije posjetili Hrvatski prirodoslovni muzej u pratnji profesorice Natalije Ivanković. Sudjelovali su u radionici zagonetnog naziva "Tko je ukrao kokoš?".
Radionica je edukativnog karaktera i na jednostavan način uvodi sudionike u zanimljiv svijet molekularne biologije. Učenici su izolirali DNA iz banane, naučili su iščitavati dijelove DNA te su se osjećali kao pravi CSI forenzičari. Naučivši puno toga, zadovoljno su se vratili kućama.

Novinarska skupina, Ida Nuković, 8.a