25. obljetnica bitke za Vukovar

Autor: Martina Mlinarić, 19. 11. 2016.

Ove smo godine obliježili 25. obljetnicu bitke za Vukovar prigodnim programom. Prisjetili smo se kako je to bilo 18. studenog 1991. godine te heroja Domovinskoga rata ispričanih u vukovarskim pričama. Cijeli je programa završen pjesmom našega zbora Bliže, o Bože moj. Večer prije, učenici osmih razreda zapalili su svijeće u čast poginulim braniteljima uzduž glavne velikogoričke ulice.

U našoj školi Vukovar definitivno živi jer je cijeli tjedan bio posvećen sjećanju na žrtvu toga Grada. Ispisivali smo poruke mira, sudjelovali na satu povijesti iz Vukovara - Dan sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. godine. Pripremili izložbu o Gradu i vukovarskim herojima. Osmaši su crtali radove i pisali sastavke o tome kako zamišljaju budućnost svoje domovine i koliko su se spremni potruditi i aktivirati da ona bude baš takva – Domovina po mjeri svih nas. Također se veselimo skorašnjoj terenskoj nastavi u Vukovar.

Ne zaboravite Vukovar!

Novinarska skupina

Fotografije možete vidjeti klikom na više.