Međunarodni dan tolerancije

Autor: Marija Šinko, 17. 11. 2016.

16.11. obilježili smo Dan tolerancije. Za vrijeme velikog odmora učenici koji su željeli sudjelovati u promoviranju tolerancije dobili su narukvice s natpisom "Toleriram" koje su izradili učenici 6.a i 6.e razreda na satu tehničke kulture.

Pogledali smo odličan film "Stop nasilju na društvenim mrežama" koji su snimile učenice 8.e razreda, a učenici su ga nagradili pljeskom. Slušali smo i zajedno pjevali pjesmu „Don't laugh at me“ koju su učenici prethodno obradili na satima engleskog jezika. Više u prilogu...

Poruka koju šaljemo povodom Dana tolerancije glasi:

Don't laugh at me

(nemoj mi se rugati)

Don't call me names

(ne vrijeđaj me)

dont get your pleasure from my pain

(ne traži svoje zadovoljstvo u mojoj boli)

In God's eyes we're all the same

(u Božjim smo očima svi isti)

Someday we'll all have perfect wings

(jednog ćemo dana svi imati savršena krila)

16.11. obilježili smo Dan tolerancije. Za vrijeme velikog odmora učenici koji su željeli sudjelovati u promoviranju tolerancije dobili su narukvice s natpisom "Toleriram" koje su izradili učenici 6.a i 6.e razreda na satu tehničke kulture, a posebno zahvaljujemo učenici 6.a Idi Nuković. Narukvice su dijelile učenice 8. c i 8.e razreda.

Pogledali smo odličan film "Stop nasilju na društvenim mrežama" u dvije verzije koji su snimile učenice 8.e razreda (Barbara Puškar, Magdalena Čubelić, Mihaela Gredišnjak i Dora Konjević) i koji su učenici nagradili spontanim pljeskom. Slušali smo i zajedno pjevali pjesmu „Don't laugh at me“ koju su učenici prethodno obradili na satima engleskog jezika. Bilo je i suza, ali i to je znak da naši učenici imaju razvijeno suosjećanje, a to je temeljni preduvjet tolerancije... Pjesme i fotografije nalaze se u privitku.

Poruka koju šaljemo povodom Dana tolerancije glasi:

Don't laugh at me

(nemoj mi se rugati)

Don't call me names

(ne vrijeđaj me)

dont get your pleasure from my pain

(ne traži svoje zadovoljstvo u mojoj boli)

In God's eyes we're all the same

(u Božjim smo očima svi isti)

Someday we'll all have perfect wings

(jednog ćemo dana svi imati savršena krila)