Prikupili smo tonu hrane za Vukovar

Autor: Martina Mlinarić, 28. 4. 2016.

Ispunjeni i ponosni vratili smo se iz Vukovara!

Od ponedjeljaka do četvrtka, u dvije smjene, provodili smo akciju skupljanja potrepština za vukovarsku socijalnu trgovinu. U četiri dana naše akcije sakupilo se 1100 kg hrane i oko 40 kutija kozmetičkih proizvoda. Vrijedne ruke naših osmaša razvrstale su, izvagale i zapakirale namirnice. Kad smo u petak, ranom zorom, napunili prtljažnike autobusa kojima smo putovali u Vukovar prema riječima naših vozača još bi dvije kutije više mogle stati. Pohvale smo dobili i od naših vodiča koji su komentirali da se izdvajamo kao jedina škola koja na konkretan način pomaže Vukovaru - gradu heroju. Učimo ih o Domovinskom ratu i Vukovaru, ali i o tome kako se može konkretno pomoći jer grad još uvijek trpi velike posljedice rata. U socijalnoj trgovini, od strane Humanitarne udruge "Duga",  su nas izuzetno lijepo i toplo dočekali, a u znak zahvale su nam pripremili poklone. Dočekala nas je i HRT-a i snimila prilog o našoj akciji te ga emitirala u središnjem Dnevniku. Sretni, ispunjeni i ponosni vratili smo se iz Vukovara. Još jednom zahvaljujemo svim učenicima, roditeljima, učiteljima i Velikogoričanima koji su sudjelovali u ovogodišnjoj humanitarnoj akciji i pokazali svoje veliko srce. Hvala i profesorici Ladi Rojc koja je sve pokrenula i "digla nas na noge". Nadamo se da će akcija "Kumičić za Vukovar" postati lijepa tradicija kojom ćemo poticati i razvijati humanitarni duh. Željeli bismo da se na Vukovar misli tijekom cijele godine, a ne samo u studenome.

Ivan Stuparić, 8.c OŠ Eugena Kumičića

U sjećanju iz Vukovara ostat će mi….

1.Bolnica – jer je bilo najemotivnije.

2.Socijalna trgovina „Duga“ jer smo pomogli mnogim Vukovarcima i zato što nas je snimao HRT

3. Ovčara – tamo je svatko iz mojeg razreda čitao svoju rečenicu: Priča o gradu Siniše Glavaševića

4. Spomen (bijeli) križ

5. Vojarna – najzanimljivije jer smo mogli ući u tenkove i vidjeli smo mnogo raznog oružja i vojnih

6.Slobodno vrijeme u Vukovaru provedeno uz pizzu i sladoled

Fotografije pogledajte klikom na više ispod teksta.