Posjetili su nas osmaši iz Vukovara

Autor: Administrator , 17. 11. 2014.

Već nekoliko godina zaredom naši osmaši posjećuju grad Vukovar povodom Dana sjećanja, tako da nam je osobito drago što su ove godine osmaši iz Vukovara posjetili nas.

14.11. 2014.ugostili smo dvanaest učenika osmih razreda iz Osnovne škole Dragutina Tadijanovića iz Vukovara zajedno s njihovom ravnateljicom gospođom Lidijom Miletić. Nakon druženja u školskoj knjižnici, osmaši su prošetali našim gradom, razgledali Muzej Turopolja i Zračnu luku. Zajedno s našim učenicima sudjelovali su na tribini „Vukovar- grad heroj kroz vremeplov života“ u dvorani naše škole.

Tribinu je vodio Mario Dilberović iz udruge VG student, a pridružili su nam se i učenici iz Osnovne škole Jurja Habdelića sa svojim učiteljima. Nakon kratkog programa, saznali smo puno o Vukovaru u Domovinskom ratu, kako je Vukovar nekad izgledao, a kako izgleda danas. Naši su učenici postavljali zanimljiva pitanja, na koja su dobili još zanimljivije odgovore. Saznali smo što su njima roditelji pričali o ratu i kako se danas živi u Vukovaru. U njihovoj školi djeca imaju nastavu u dvije smjene, u jednoj smjeni je nastava na hrvatskom jeziku, a u drugoj na srpskom jeziku.  Učenici su nam rekli da bez obzira na mišljenje nekih roditelja, svi se međusobno druže. Bilo je lijepo, poučno i zanimljivo družiti se s vukovarskim osmašima uoči našeg putovanja u Vukovar koje nas čeka krajem tjedna.

Karla Houdek i Karla Rožić, 8.c, novinarska skupina