Škola u prirodi 4. razreda, Dramalj 16.-19.9.2014.

Autor: Administrator , 29. 9. 2014.

Pokazali smo veliku izdržljivost u hodanju i trčanju boraveći svakodnevno na svježem zraku. Potaknuti znatiželjom i istraživanjem te slušajući zanimljive priče primjerene našem uzrastu kroz posjećena mjesta, upoznali smo i druge zavičaje te razvili još veću ljubav i ponos prema našoj Domovini.

Učenici su imali priliku  upoznati hrvatske kršćanske korijene te  su naučili nešto više o vjeri hrvatskog naroda kroz povijest i na taj način upoznali su  duhovna i religiozna bogatstva čovječanstva.

Osvijestili smo  važnost očuvanja biljaka i životinja, travnjaka, šume i mora, razvijali smo  ekološku svijest  te izgrađivali pravilan odnos prema moru i živom svijetu, u moru i oko mora. Gledajući film u Astronomskom centru Rijeka "Kaluoka'hina", o tropskom grebenu, tihom, začaranom mjestu, koje ljudska vrsta još nije uspjela pronaći, otkrili smo zadivljujuću biološku raznolikost koraljnih grebena, tamnih brazdi abisala, šuma divovskog kelpa što brojnim ribljim vrstama pružaju stanište i hranu, a samim svojim postojanjem kao i plimnim utjecajem, održavaju prirodnu ravnotežu našega planeta, te na taj način potaknuli djecu na aktivno sudjelovanje u zaštiti okoliša mora.

Škola u prirodi trajala je 24 sata dnevno i omogućila nama učiteljicama bolje upoznavanje sa učenicima, te samih učenika međusobno. Kroz zajednički život utvrđivali smo već stečene temelje za timski rad kroz djelatno sudjelovanje u ostvarivanju programa rada. Takav život i rad u zajednici omogućio je učenicima stjecanje radnih navika te poštivanje dogovora i pravila zajedničkog života te izvršavanje preuzetih dužnosti i obveza da bi zajednica živjela u slozi i razumijevanju. Razvijali smo higijenske navike te uljudnost i kulturu ponašanja te ponašanja u prometu.

Odnosi učenika i učiteljica bio  je pun razumijevanja, uvažavanja i međusobnog poštivanja  prožet majčinskom brigom i pažnjom naročito za učenike bolesnike. Kako je boravak trajao 24 sata dnevno, ispunile smo cijelo vrijeme korisnim sadržajima naravno uz veliku pomoć vodiča u realizaciji programa izleta i animatora u realizaciji sportsko – rekreativnih aktivnosti i večernjih animacija.

Školu u prirodi pamtit ćemo po lijepim uspomenama i iskustvima, prvim simpatijama i Stazi ljubavi u Delnicama.

ostale slike se nalaze u Foto galeriji