Svečana proslava Dana škole

Autor: Administrator , 21. 5. 2014.

Dan Osnovne škole Eugena Kumičića u Velikoj Gorici obilježen je u utorak, 20. svibnja. Od ranog jutra u školi je bilo vrlo veselo.

Učenici su se međusobno natjecali u raznim sportovima (nogometu, rukomatu, odbojci, bagmintonu i graničaru), drugi su za to vrijeme pisali EKO poruke, treći izrađivali EKO učionicu od eko materijala – panjeva i drvenih dasaka, a najmlađi su se okušali u štafetnim igrama. Kruna proslave bila je svečana priredba za roditelje i najbliže na kojoj su učenici pokazali sve što su naučili i ostvarili u ovoj školskoj godini. Učenici su oduševili publiku plesnim, dramskim i glazbenim točkama, a izvedena je i jedna modna revija. Posebno iznenađenje bilo je otkrivanje kipa Eugena Kumičića, djelo kipara Frana Kršinića, što je učinila njegova unuka i donatorica  kipa Franica Grbić. Dodijeljene su i nagrade učenicima koji su sudjelovali na državnim natjecanjima, a to su: Lea Belošević (zemljopis), Marta Hanževački (biologija), Karla Grego Barišić i Magdalena Novosel (Smotra hrvatskog školskog filma) i Kristijanu Arnuloviću Fabečiću i Korini Cvijanović (51. revija filmskog  i videostvaralaštva u Kutini) te njihovim mentorima Ladi Rojc, Nataliji Ivanković i Goranki Dimoski. Posebnu čast imale su državne prvakinje u badmintonu Ira Misir, Matea Krlić, Petra Senfner i Marcela Knapić, pod vodstvom profesora Steve Pribića, koje su izvjesile Zelenu zastavu jer je školi obnovljen status EKO škole u Zagrebu 16. svibnja 2014. godine.

Na samom kraju ovog svečanog dana učenici i učitelji zajedno su pjevali i plesali na mega popularnu pjesmu  „Happy“.  Divno je biti učenik OŠ Eugena Kumičića.

Novinarska skupina

Ostale slike pogledajte u Foto-galeriji