Božićna čestitka papi Franji

Autor: Administrator , 19. 12. 2013.

Narodi nam se Kralj Nebeski

od Marije čiste Djevice.

Na tom mladom ljetu veselimo se

mladoga Kralja mi molimo….

Dragi papa Franjo!

Neka Vas novorođeni Kralj obdari zdravljem

da možete vršiti službu koja Vam je povjerena.

Mole za Vas i raduju se svakoj Vašoj riječi i gesti utjehe

odani Vam učenici i djelatnici

Osnovne škole Eugena Kumičića

u Velikoj Gorici.

Radosno Vas iščekujemo u lijepoj nam domovini Hrvatskoj.

Učenici i profesori OŠ Eugena Kumičića ovog su Božića izradili i poslali sasvim neobičnu i posebnu čestitku. I to ne bilo kome, nego ni manje ni više samom Papi. Inicijativa je krenula od ravnateljice, gđe. Snježane Pavić, a u realizaciju su se uključili baš svi. Naravno netko više, a netko manje. Papa Franjo dobit će božićnu poruku djelomično na glagoljici, a djelomično na talijanskom jeziku uz prikaz Isusovog rođenja te potpise i fotografiju svih učenika i djelatnika OŠ Eugena Kumičića iz Velike Gorice.

Profesorica likovne kulture Gordana Plepelić Šokec naslikala je prikaz Kristova rođenja iz crkvice sv. Nediljica u Zadru. Ivana Vuksan, profesorica engleskog i talijanskog jezika prevela je dio na talijanski jezik. Martina Mlinarić,  profesorica hrvatskog jezika transliterirala je tekst Narodi nam se Kralj Nebeski na glagoljicu, a vjeroučiteljica s. Katarina Jakovljević osmislila je tekst čestitke.

(s. K. M. J.)