Obilježavanje dana Vukovara u našoj školi

Autor: Administrator , 21. 11. 2013.

Stotine i stotine poruka, želja, zahvala za Vukovar ispisivali su učenici OŠ Eugena Kumičića i zajedno sa svojim razrednicima zalijepili u holu škole pokraj velike golubice i time pokazali koliko im važno obilježiti povijesni dan u našoj domovini.

18. studenog 2013. u našoj školi održana je i priredba povodom pada Vukovara u Domovinskom ratu. Prigodan program, koji su organizirali profesori hrvatskog jezika, povijesti i glazbene kulture zajedno s učenicima viših razreda, održan je posebno za prvi i drugi turnus.

Program je započeo sirenom kao znak da se svi koncentiramo za ono što slijedi. Prikazivali su se  audio i video zapisi iz Domovinskog rata. Pjesmu "Jesam li u Vukovaru?" uz svijeće su interpretativno izrekli učenici osmih razreda. Zbor je otpjevao pjesme "Dona nobis pacem" (Daruj nam mir) i "Mirno teku rijeke". Dvije učenice osmih razreda pročitale su "Priču o ratu". Nakon toga u programu je bio prikaz "Ovčare" te "Priča o gradu" Siniše Glavaševića. Za kraj je puštena pjesma "Ne dirajte mi ravnicu".

Bilo je vrlo svečano i lijepo organizirano, a učenici su sa zanimanjem pratili su program.

Trud se isplatio!

Estera Sabljić, 6.c