Kumičić za Vukovar 2017.

Autor: Administrator , 4. 12. 2017.

860 kg hrane i 470 kg kozmetike prikupili smo u školskoj knjižnici tijekom prošlog tjedna čime smo završili svoju četvrtu humanitarnu akciju Kumičić za Vukovar. Kao i svake godine, namirnice su namijenjene Socijalnoj samoposluzi u Vukovaru, a u Vukovar putuju 5. prosinca, baš kao i naši učenici i učitelji.

Osmaši su cijeli tjedan dežurali u knjižnici, razvrstavali i vagali namirnice te zapakirali više od 180 kutija. Nikad veća gužva u knjižnici i nikad više osmijeha kao danas na kraju akcije kada su učenici ponosno iznosili kutije osjećajući da su dio nečeg velikog i lijepog.

Za još jedan uspješan Kumičić za Vukovar zaslužni su svi učenici,roditelji i učitelji koji su neumorno donosili namirnice te svi Velikogoričani koji su nam se pridružili. Drago nam je što predbožićno darivanje u Kumičiću polako postaje tradicija. Ponosni smo što se ove godine akcija proširila izvan naše škole jer su se u nju uključili i Gimnazija Velika Gorica i Hrvatski odbojkaški klub Gorica sa svojim donacijama.

I ove godine zahvaljujemo djelatnicima iz Ljekarni Zagrebačke županije na doniranim kutijama, kao i gradonačelniku Draženu Barišiću i Gradu Velika Gorica koji nam je osigurao potreban prijevoz namirnica.

Profesorica Lada Rojc, voditeljica akcije, zadovoljno je zaključila:“ Veliko srce Velikogoričana iz godine u godinu jednostavno raste! Akcija je prerasla školsku razinu, cijeli grad pozitivno reagira na inicijativu i srce je puno kad to vidi!“

Hvala svima koji su sudjelovali u našoj lijepoj priči, a osmašima i njihovim učiteljima želimo sretan put u Vukovar!

Ostale fotografije možete pogledati klikom na "više" ispod ovih fotografija.