Krenuo je Papirko

Autor: Administrator , 2. 10. 2017.

Danas je u našoj školi službeno počela Akcija sakupljanja starog papira. Papir se može donositi od 8:00 sati ujutro pa do završetka nastave. U Akciji mogu sudjelovati svi učenici od 1.- 8. razreda. Doneseni papir će se izvagati i rezultat će biti zapisan u posebnu tablicu. Razgovarali smo s profesoricom geografije Ladom Rojc, jednom od organizatorica ove Akcije. Saznali smo da se Akcija sakupljanja starog papira obilježava već oko 30 godina. Profesorica je izrazito napomenula da se papir može donijeti i izvan Akcije te će se i on ubrajati. Tri najbolja razreda koja sakupe najviše papira dobivaju nagradu ( odlazak u toplice, novčananagrada i sl.). Također osim starog papira sakupljaju se baterije te čepovi. Čepovi se prikupljaju za djecu oboljelu od leukemije ”Skupljanjem čepova do skupih lijekova ”. U skupljanju čepova škola se ne natječe već pokazuje svoju humanost.
Očuvanje planete neophodno je za naš život, a ovo je jedan mali korak malih i velikih Kumičića.
Donesite papir i budite dio naše Akcije!

NOVINARSKA SKUPINA
Ida Nuković, Mateo Mikulčić