EKO STRAŠILA U GRADSKIM VRTOVIMA

Autor: Martina Mlinarić, 15. 6. 2016.

U petak, 3. lipnja 2016. godine, učenici 6.c razreda donijeli su EKO STRAŠILA u Podbrežnicu i postavili ih u gradske vrtove. Strašila bi na ekološki način trebala tjerati ptice grabežljivice i potaknuti vlasnike vrtova da koriste što manje pesticida. Drugih pet strašila postavljeno je u gradske vrtove u Teslinoj ulici.

Učenici su u sklopu školskog projekta, "Građanima koji obrađuju gradske vrtove poklonimo strašila", mjesecima izrađivali EKO STRAŠILA. Mentorica im je bila profesorica biologije Darija Žaper, a strašila im je likovno pomogla oblikovati profesorica likovnog Tajana Brnić. Strašila su napravljena od recikliranog materijala kojeg su skupljali u školi tijekom prvog i drugog polugodišta.

Projekt je osmišljen u sklopu natječaja "Mali ekolozi - velike nagrade" koji provodi udruga Bioteka i Emmezeta za najbolji ekološki projekt. Cilj je poticanje ekološke svjesti i promoviranje vrtlarenja bez uporabe pesticida, a 6.c razred uljučio se u kategoriju "Tlo". Do kraja mjeseca predat će se potrebna dokumentacija te se nadamo pobjedi.

Zahvaljujemo Gradu i gradonačelniku Draženu Barišiću koji su nas podržali i pomogli nam da strašila dođu u gradske vrtove.

Fotografije pogledajte klikom na više.