Predavanja: Život u Peruu i Rođena u New Yorku

Autor: Administrator , 9. 5. 2016.

Naše mame iz 6.d. Maria Carmen Simichen, Brunina mama i Vesna Nicol Klarić, Magdalenina mama, održale su prezentacije: jednu o Sjevernoj i jednu o Južnoj Americi. Doznali smo puno toga o Peruu i New Yorku. U Peruu postoji 4000 vrsta krumpira, 50 vrsta kukuruza,u glavnom gradu Limi gotovo nikad ne pada kiša,nažalost u svojoj kuhinji pripremaju meso zamoraca i mnoge druge zanimljivosti. U New Yorku, ako u školi žvačete ili ako dječaci ne nose kravatu, kazna iznosi 1$. Bilo je lijepo čuti da isti razred pohađaju, zajedno slave rođendane pripadnici različitih rasa,vjera i nacionalnosti. Svi smo s velikom pozornošću i u tišini slušali predavanje. Naime predavanja su bila izuzetno zanimljiva, a mi naše oduševljenje nismo sakrivali. Mama Carmen je donijela „poncho“, kapice, jednu vrstu krumpira te još neke simbole Peruanske kulture. Obje mame kada su završile sa svojim prezentacijama nagradili smo gromoglasnim pljeskom. Prezentacije su nam se jako svidjele i teme su bile jako zanimljive. Moji prijatelji i ja smo se jako dobro proveli, ali smo u isto vrijeme i nešto naučili.

Hvala puno mami Carmen i mami Vesni.

Magdalena Klarić, 6.d