Petra Matun osvojila 1. nagradu za likovni rad

Autor: Martina Mlinarić, 7. 5. 2016.

Državna uprava za zaštitu i spašavanje šestu godinu zaredom organizirala je natječaj za likovne, literarne i foto radove djece i mladih na temu katastrofa i snaga sustava civilne zaštite. U njihove Područne urede ove je godine pristiglo preko 4 500 radova.

Naša Petra Matun, učenica 2.d razreda, osvojila je 1. nagradu  u kategoriji likovnih radova učenika i učenica od I. do IV. razreda osnovne škole. Njezin likovni rad koji prikazuje poplavu istaknuo se među mnoštvom drugih. U društvu majke i učiteljice Vlatke Zeljković prisustvovala je svečanom uručenju nagrada.

Svečanost su svojim dolaskom uveličali izaslanik ministra znanosti, obrazovanja i sporta Ivan Milanović Litre, izaslanik načelnika Glavnog stožera Oružanih snaga Republike Hrvatske brigadir Krešo Tuškan, ravnateljica Agencije za odgoj i obrazovanje Jadranka Žarković-Pečenković i  ravnatelj Državne uprave za zaštitu i spašavanje dr. sc. Jadran Perinić.

Svečanost dodjele nagrada i priznanja vodila je glumica i voditeljica Doris Pinčić Rogoznica, a u glazbenom dijelu programa nastupili su grupa Vatra i finalistica glazbenog showa Zvjezdice Emma Uvalić.

Nakon svečanosti, sretne, ponosne i pune dojmova vratile su se u školu. Uputile su veliku pohvalu organizatorima koji su osigurali vrijedne nagrade i uložili puno truda i vremena da bi ovaj događaj ostao u njihovim lijepim sjećanjima.

Čestitamo Petri i učiteljici Vlatki Zeljković!

Fotografije pogledajte klikom na više ispod teksta.